• Sat. Dec 4th, 2021

Portal Plus

Портал за Вести

zemjotres vo grcija

  • Home
  • Силен земјотрес во Егејското Море, нема жртви и материјална штета

Силен земјотрес во Егејското Море, нема жртви и материјална штета

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во Егејското Море, а нема жртви и материјална штета. Институтот за геодинамика во Атина изјави дека епицентарот бил…