• Sat. Oct 23rd, 2021

Portal Plus

Портал за Вести

Апсења на Криминалци – Во полицијата заврши и бугарскиот Силвестер Сталоне

ByPortal Plus

Jan 30, 2021

Неколку бугарски државјани осомничени дека припаѓале на организирана криминална група која фалсификувала пасоши, правила и продавала лажни бугарски документи, евра и американски долари, биле уапсени во земјата, соопштија бугарските власти.

Меѓу запленетите документи имало и лажен пасош со слика на американскиот актер Силвестер Сталоне. Деветмина се уапсени, а четворица веќе се обвинети и притворени до 72 часа, пренесуваат бугарските медиуми.

Бугарските власти извршија претрес на 30 локации, во заедничка акција со Агенцијата за полициска соработка на ЕУ (Европол) и американската тајна служба, соопштија обвинителите. Пронајдени се 360 000 американски долари и 410 000 евра.

Запленета е и поголема количина фалсификувани банкноти од 50 евра и 100 долари.

Извор – https://rs.n1info.com/lifestyle/hapsenje-kriminalaca-u-policiji-zavrsio-i-bugarski-silvester-stalone/