• Sat. Oct 23rd, 2021

Portal Plus

Портал за Вести

Рандом

  • Home
  • Апсења на Криминалци – Во полицијата заврши и бугарскиот Силвестер Сталоне

Апсења на Криминалци – Во полицијата заврши и бугарскиот Силвестер Сталоне

Неколку бугарски државјани осомничени дека припаѓале на организирана криминална група која фалсификувала пасоши, правила и продавала лажни бугарски документи, евра и американски долари, биле уапсени во земјата, соопштија бугарските власти.…

Руски бродови пристигнуваат во Германија, дали ќе продолжи изградбата на „Северен тек 2“?

Конгресот на САД се заканува со нови санкции против компаниите што го градат „Северен тек 2“. Но, и покрај тоа, Германија и Русија се чини дека решија конечно да го…

Во Македонија, нови 1.100 случаи на коронавирус, починаа 30 лица

Регистрирани се 1.100 нови случаи на коронавирус во Северна Македонија, а уште 30 лица починаа од инфекција, соопшти Министерството за здравство. Новиот број на заразени лица е потврден со 2.824…

Мануел Ноер беше прогласен за најдобар голман за 2020 година

Мануел Ноер е најдобар голман за 2020 година според рангирањето на ЕСПН. 34-годишниот голман одигра уште една силна сезона пред портите на Баерн (Минхен), освојувајќи ја титулата во Лигата на…

Пиштол користен од Сер Шон Конери во Џејмс Бонд филмот Д-р No е продаден на аукција

Аукционерите за новинската агенција ПА изјавија дека купувачот е американски фан на Бонд, кој сака да остане анонимен. Пиштол користен од Сер Шон Конери во првиот филм за Џејмс Бонд,…

Бил Гејтс рече кога животот ќе се смири со КОВИД

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, кој е и еден од најбогатите луѓе во светот, очекува состојбата во Соединетите Држави да се нормализира на пролет со појавата на „ветувачки вакцини“ и…