• Sat. Oct 23rd, 2021

Portal Plus

Портал за Вести

Спорт

Следете ги најновите спортски вести и топ спортски стории, вклучувајќи фудбал, тенис, Ф1, голф и рагби.

  • Home
  • Мануел Ноер беше прогласен за најдобар голман за 2020 година

Мануел Ноер беше прогласен за најдобар голман за 2020 година

Мануел Ноер е најдобар голман за 2020 година според рангирањето на ЕСПН. 34-годишниот голман одигра уште една силна сезона пред портите на Баерн (Минхен), освојувајќи ја титулата во Лигата на…

Пандев за МОЦАРТ Спорт: Савичевиќ беше мојот идол

Поранешниот играч на Интер очекува подобри денови за Академијата Пандев и Џенова. По победата на „црвениот рис“ во Грузија и пласманот на Северна Македонија на Европското првенство во 2021 година,…

ЦЕЛ СВЕТ СЕ СМЕЕ На Реал! Поради оваа сцена, социјалните мрежи експлодираа!

Целиот свет им се смее на фудбалерите на Реал Мадрид! По втор пат оваа сезона, Мадрид беше поразен од Шахтјор (2:0) и пласманот на кралскиот клуб во следната фаза од…

Магично бегство на Роман Грожан од несреќата на ГП Бахреин

Ромaн Грожан се здоби со изгореници на рацете, но за чудо избегна сериозни повреди во застрашувачка несреќа кога неговиот автомобил Хаас се подели на два дела и се запали. Ромaн…

Дресот „Hand Of God“ на Марадона може да биде ваш – за 2 милиони долари

Дресот што го носеше Диего Марадона кога го постигна својот славен гол „Hand Of God“ против Англија на Светското првенство во Мексико во 1986 година, може да биде достапен за…

Арсенал ги продаде сите 2.000 билети за натпреварот Рапид Виена за 20 минути

Арсенал ќе биде првиот клуб од Премиер лигата што ќе ги пречека навивачите на својот стадион; Последен пат на навивачите им беше дозволено на Емирати пред скоро девет месеци кога…