• Fri. Sep 17th, 2021

Portal Plus

Портал за Вести

Month: November 2020

  • Home
  • Еве ги шансите дека цените на акциите ќе бидат повисоки на крајот на 2021 година

Еве ги шансите дека цените на акциите ќе бидат повисоки на крајот на 2021 година

Акциите во САД растат за три од секои четири години, особено за првата година од претседателскиот мандат. Има точно 73,1% шанси берзата да порасне следната година. Но, пред да се…

10 фирми и три лица обвинeти за смртта на 22 лица во ерупција на вулкан во Нов Зеланд

Официјални лица во Нов Зеланд покренаа обвиненија против 10 деловни субјекти и три лица по истрагата за вулканска ерупција во која загинаа 22. Изненадената ерупција на Белиот остров, позната и…

Велика Британија купува уште 2 милиони дози на вакцини Covid-19

Велика Британија во неделата соопшти дека обезбедила уште 2 милиони дози на ветувачка вакцина против коронавирус, бидејќи се подготвува да започне за неколку дена најамбициозната програма за инокулација во земјата…

Најдобрата технологија што вреди да се купи овој Сајбер понеделник

Конечно е Сајбер понеделник 2020 година и тоа значи огромна количина детали за сите видови технологија. Исто така, сигнализира дека сезоната на празници за купувања е официјално пред нас. Некои…

Магично бегство на Роман Грожан од несреќата на ГП Бахреин

Ромaн Грожан се здоби со изгореници на рацете, но за чудо избегна сериозни повреди во застрашувачка несреќа кога неговиот автомобил Хаас се подели на два дела и се запали. Ромaн…

Неделен Хороскоп од денес – 30.11.2020

Дали се прашувате за вашиот хороскоп неделен хороскоп – 30.11.2020? Не барајте повеќе. Вашиот најточен бесплатен дневен хороскоп е на само неколку кликања. Планирајте го вашиот ден соодветно и држете…

Мистерија зад фотографиите на бугарскиот премиер како спие со пиштол и пари

Тој е премиер на Бугарија, 7-милионска нација која е членка на Европската унија и партнер во НАТО. Па, како излегоа фотографиите на Бојко Борисов како спие во кревет покрај пиштол…

Борисов: Во Бугарија нема македонско малцинство, ние сакаме да започнат преговори со ЕУ

Единствената земја што би сакала Северна Македонија да започне пристапни преговори со ЕУ, дури и повеќе од Германија, е Бугарија, но јас бев многу изненаден што неодамнешната резолуција на Европскиот…

4 трендови за придобивки кои требат да се разгледат во 2021

Бенефитите на вработените се потпора на вработувањето и задржувањето со децении. Компаниите се натпреваруваат за најдобрите таленти преку различни стратегии и понуди, вклучувајќи пакети со дарежливи придобивки. Сите индикации сугерираат…

Дајсон ќе потроши 3,67 милијарди долари за нови технологии

Дајсон вели дека ќе инвестира дополнителни 3,67 милијарди долари (2,75 милијарди фунти) во нови технологии и производи во следните пет години. Инвестицијата ќе и овозможи на компанијата да го удвои…