• Sat. Dec 4th, 2021

Portal Plus

Портал за Вести

Трендинг

Најнови Вести

Министерот Филипче го потпиша договорот за набавка на кинеската вакцина

Министерот за здравство, Венко Филипче, го потпиша договорот за набавка на вакцини против КОВИД-19 од кинескиот производител „Синофарм“. Со Договорот, Република Северна Македонија од кинеската...

Премиерот Заев од Гевгелија: Конечно да престанеме со предвремени избори кои ги стопираат економските процеси

Премиерот на Република Северна Македонија, Зоран Заев во Гевгелија на пуштање во употреба на нова инвестиција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека конечно треба да...

Ново судење на Навални – овој пат за клевета

Судењето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални за клевета започна пред судот во Москва, неколку дена откако тој беше осуден на две години и осум...

Здравствената состојба во Германија не е под контрола, се шират нови видови на вирус

Здравствената состојба во Германија не е под контрола затоа што, и покрај драстичните ограничувања, се шират нови видови на коронавирус, предупреди директорот на институтот „Роберт...

Џеф Безос повеќе нема да биде извршен директор на Амазон

Џеф Безос, основачот на Амазон, повеќе нема да биде извршен директор на оваа компанија, објавено е во вторникот. Тој ќе ја напушти оваа врвна позиција...